Австралія - це країна з багатою та цікавою історією. Першими жителями були аборигени, які проживали на континенті тисячі років до прибуття європейців. У 1770 році капітан Джеймс Кук відкрив Австралію для європейців від імені Британської корони. Пізніше, у 1788 році, поселення заснували перші британські в'язні, які були перевезені сюди як карники. З часом поселення розвивалися, а Австралія стала колонією Британської імперії.
У 19-му столітті Австралія стала популярним напрямком для масової імміграції, особливо з Великої Британії та Європи. У 1901 році шість колоній об'єдналися, утворивши Федеративну Конституцію Австралії, і стали однією країною під ім'ям "Комонвелт Австралії".
Протягом 20-го століття Австралія стала багатою індустріальною країною з великим рівнем життя. Сучасна Австралія відома своїм розвиненим господарством, культурою та природною красою. Вона є домівкою для мільйонів людей з різних куточків світу і відома своєю мультикультурністю.
Перші колонізатори, які прибули до Австралії, використовували торгові товари, такі як ром, тютюн, тканини, в якості засобу обміну. Проте з часом виникла потреба в більш стабільній і простій системі грошових одиниць.
До початку XX століття Австралія була у складі Британської імперії, в обігу перебували монети місцевих приватних випусків (токени), також було випущено золоті торгові монети для міжнародних розрахунків. Період карбування жетонів з 1823 по 1874рр.. Також у вжитку в період з 1855 по 1901рр. золоті 0,5 та 1 соверени (фунти серлінгів Королеви Вікторії)
У 1901 було розширено автономні права Австралії, створюється британський домініон Австралійський Союз. у 1910 році вводиться в обіг перша національна валюта Австралії — фунт (за зразком фунта стерлінгів поділявся на 20 шилінгів та 240 пенсів). Австралійський фунт за курсом був рівний британському до 1931 року, після чого був дещо девальвований. Це зновж таки золоті соверени періодом 1902-1931рр. А в 1910 році за короля Короля Едуарда VII віпущені срібні монети пенси на шилінги. А Король Георг V (1911-1936) та Король Георг VI (1937-1952) ввели в обіг ще й мідні монети пенні. Після сходження на пристол Королева Єлизавета II монети продовжують карбувати в тому ж мигляді в перріод 1953-1965рр.
Але на початку 1960-х років в країні велася розробка макетів нового грошового знаку який би приводився до десяткової системи числення. Було зроблено понад тисячу пропозицій з приводу назви валюти (прем'єр-міністр Роберт Мензіс пропонував назву «the royal», однак ідея не отримала підтримку серед населення). В результаті валюта була названа доларом. Австралійський долар був введений 14 лютого 1966 за курсом 2:1 відносно австралійського фунта (2 долари за 1 фунт).
Спочатку Австралія продовжувала перебувати в стерлінговій зоні дотримуючись прив'язки курсу своєї валюти до фунта стерлінгів на рівні 2,5 долара за 1 фунт. Однак у 1967 році, після девальвації фунта відносно долара США, Австралія не наслідувала цей крок і перейшла на прив'язку своєї валюти до американського долара на рівні A$1 = US$1,12. Пізніше рівень цієї прив'язки неодноразово змінювався. 12 грудня 1983, австралійський долар перейшов на плаваючий (ринковий) режим валютного курсу який існує по сьогодні.
З 2023 року з приходом короля Короля Карл III (Чарльз III) на монетах починається з'являтися його профіль.